Menedżerowie i dyrektorzy produkcji w przemyśle: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiProduction managers and directors in manufacturing
Około £45,181 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)
mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +2% względem ubiegłego roku
£4,975 miesięcznie Około £3,765 miesięcznie po opodatkowaniu 351 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy
Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych
Przedział płac
Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.
Płace według lat
Mediana zmieniła się z £44,978 w 2021 r. na £59,695 w 2026 r. (+33%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.
Dane według lat
| P10 | P25 | Mediana | P75 | P90 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | £24,000 | £32,016 | £44,978 | £66,228 | £93,027 |
| 2022 | £24,278 | £33,430 | £47,075 | £67,689 | £96,134 |
| 2023 | £26,195 | £37,615 | £51,597 | £75,411 | £104,097 |
| 2024 | £30,000 | £40,000 | £55,039 | £83,224 | £118,937 |
| 2025 | £31,459 | £42,861 | £58,530 | £84,768 | £121,117 |
| 2026 | £31,585 | £43,013 | £59,695 | £87,192 | £125,969 |
Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.
Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £59,695 rocznie, a połowa więcej. To o 46% więcej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).
Środkowa połowa zarabia od £43,013 do £87,192; środkowe 80% od £31,585 do £125,969.
Według mediany jest to 26. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.
Średnia (£73,174) jest znacznie wyższa od mediany: mniejszość w tym zawodzie zarabia znacznie więcej niż większość.
Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £3,765 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £3,620 w Szkocji.
Mediana dla mężczyzn wynosi £60,000, a dla kobiet £57,881, co daje różnicę 4% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.
Percentyle
| Percentyl | Rocznie | Miesięcznie |
|---|---|---|
| 10. percentyl (P10) | £31,585 | £2,632 |
| 20. percentyl | £39,634 | £3,303 |
| 25. percentyl (P25) | £43,013 | £3,584 |
| 30. percentyl | £46,097 | £3,841 |
| 40. percentyl | £52,110 | £4,343 |
| Mediana (50. percentyl) | £59,695 | £4,975 |
| 60. percentyl | £68,728 | £5,727 |
| 70. percentyl | £80,003 | £6,667 |
| 75. percentyl (P75) | £87,192 | £7,266 |
| 80. percentyl | £96,244 | £8,020 |
| 90. percentyl (P90) | £125,969 | £10,497 |
Mężczyźni i kobiety
| Mediana | Średnia | Miejsca pracy (tys.) | |
|---|---|---|---|
| Mężczyźni | £60,000 | £74,348 | 276 |
| Kobiety | £57,881 | £68,883 | 75 |
Wynagrodzenie netto przy medianie
| Gdzie mieszkasz | Rocznie | Miesięcznie |
|---|---|---|
| Anglia, Walia, Irlandia Północna | £45,181 | £3,765 |
| Szkocja | £43,437 | £3,620 |
Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £60,000
Nazwy stanowisk w tym zawodzie
ONS przypisuje te 60 nazw stanowisk do SOC 1121 Menedżerowie i dyrektorzy produkcji w przemyśle. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.
- Abattoir manager
- Boat yard manager
- Boat yard owner
- Brewery manager
- Clothing manager
- Colour shop manager
- Company director
- Composing room manager
- Composition manager
- Dairy manager
- Director
- Director of engineering
- Director of manufacturing
- District manager
- Divisional manager
- Dye house manager
- Electro-plating manager
- Engineering director
- Engineering manager
- Fabrication manager
- Factory manager
- Floor manager
- Foundry manager
- Foundry owner
- Front line manager
- General manager
- Head of manufacturing
- Head of operations
- Manager
- Managing director
- Manufacturing director
- Manufacturing manager
- Mill manager
- Operations director
- Operations manager
- Owner
- Plant manager
- Product manager
- Production control manager
- Production line manager
- Production manager
- Production shift manager
- Progress manager
- Regional manager
- Sawmill manager
- Sawmill owner
- Service manager
- Shift manager
- Ship yard manager
- Shop manager
- Site director
- Steelworks manager
- Systems manager
- Technical director
- Technical manager
- Technical services manager
- Textile manager
- Textile mill owner
- Works director
- Works manager
Podobne zawody
Wszystkie zawody z grupy Menedżerowie, dyrektorzy i wyżsi urzędnicy
Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.