Menedżerowie ds. nieruchomości, mieszkalnictwa i zarządzania nieruchomościami: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiProperty, housing and estate managers

£46,068

Około £36,688 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +5.3% względem ubiegłego roku

£3,839 miesięcznie Około £3,057 miesięcznie po opodatkowaniu 99 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £36,107 w 2021 r. na £46,068 w 2026 r. (+28%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£21,748£27,947£36,107£47,425x
2022x£28,032£38,103£49,367x
2023x£29,651£38,367£49,603x
2024£26,510£32,675£42,678£55,706x
2025£27,133£33,256£43,768£59,612x
2026£28,885£35,624£46,068£64,754x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £46,068 rocznie, a połowa więcej. To o 13% więcej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £35,624 do £64,754; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £28,885.

Według mediany jest to 97. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Średnia (£55,850) jest znacznie wyższa od mediany: mniejszość w tym zawodzie zarabia znacznie więcej niż większość.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £3,057 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £3,005 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £48,610, a dla kobiet £43,326, co daje różnicę 11% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£28,885£2,407
20. percentyl£33,623£2,802
25. percentyl (P25)£35,624£2,969
30. percentyl£37,258£3,105
40. percentyl£40,700£3,392
Mediana (50. percentyl)£46,068£3,839
60. percentyl£52,077£4,340
70. percentyl£59,968£4,997
75. percentyl (P75)£64,754£5,396
80. percentyl£70,000£5,833
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£48,610£59,06560
Kobiety£43,326£50,91639

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£36,688£3,057
Szkocja£36,057£3,005

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £46,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 70 nazw stanowisk do SOC 1251 Menedżerowie ds. nieruchomości, mieszkalnictwa i zarządzania nieruchomościami. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Pokaż wszystkie 70 nazw

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Menedżerowie, dyrektorzy i wyżsi urzędnicy

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.