Menedżerowie projektów IT: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiIT project managers

£59,647

Około £45,153 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +0.4% względem ubiegłego roku

£4,971 miesięcznie Około £3,763 miesięcznie po opodatkowaniu 31 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £47,740 w 2021 r. na £59,647 w 2026 r. (+25%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£29,979£37,696£47,740£62,567x
2022x£36,532£48,814£62,927x
2023£30,662£41,251£51,980£65,328x
2024£33,660£42,520£58,166£72,453x
2025£35,949£43,758£59,404£76,123x
2026£37,039£46,166£59,647£73,690x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £59,647 rocznie, a połowa więcej. To o 46% więcej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £46,166 do £73,690; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £37,039.

Według mediany jest to 27. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £3,763 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £3,617 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £60,819, a dla kobiet £52,518, co daje różnicę 14% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£37,039£3,087
20. percentyl£43,219£3,602
25. percentyl (P25)£46,166£3,847
30. percentyl£48,461£4,038
40. percentyl£53,580£4,465
Mediana (50. percentyl)£59,647£4,971
60. percentyl£62,938£5,245
70. percentyl£71,114£5,926
75. percentyl (P75)£73,690£6,141
80. percentylxx
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£60,819£68,39120
Kobiety£52,518£57,44711

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£45,153£3,763
Szkocja£43,410£3,617

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £60,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 19 nazw stanowisk do SOC 2131 Menedżerowie projektów IT. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Zawody specjalistyczne

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.