Technicy ds. zapewnienia jakości: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiQuality assurance technicians

£36,967

Około £30,136 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +8.8% względem ubiegłego roku

£3,081 miesięcznie Około £2,511 miesięcznie po opodatkowaniu 43 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £27,259 w 2021 r. na £36,967 w 2026 r. (+36%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£20,185£23,680£27,259£30,965x
2022£21,843£24,721£28,540£32,210x
2023£22,313£24,638£29,630£35,139x
2024£24,215£26,682£31,340£37,671x
2025£25,494£28,262£33,974£42,383x
2026£27,501£30,534£36,967£46,210x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £36,967 rocznie, a połowa więcej. To o 10% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £30,534 do £46,210; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £27,501.

Według mediany jest to 183. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,511 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,508 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £38,402, a dla kobiet £34,748, co daje różnicę 10% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£27,501£2,292
20. percentyl£29,841£2,487
25. percentyl (P25)£30,534£2,545
30. percentyl£31,841£2,653
40. percentyl£34,254£2,854
Mediana (50. percentyl)£36,967£3,081
60. percentyl£39,991£3,333
70. percentyl£44,012£3,668
75. percentyl (P75)£46,210£3,851
80. percentyl£48,752£4,063
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£38,402£41,69128
Kobiety£34,748£37,93215

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£30,136£2,511
Szkocja£30,101£2,508

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £37,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 20 nazw stanowisk do SOC 3115 Technicy ds. zapewnienia jakości. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Zawody specjalistyczne niższego szczebla

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.