Ubezpieczyciele (underwriterzy): wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiInsurance underwriters
Około £40,269 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)
mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +22% względem ubiegłego roku
£4,269 miesięcznie Około £3,356 miesięcznie po opodatkowaniu 23 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy
Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych
Przedział płac
Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.
Płace według lat
Mediana zmieniła się z £33,978 w 2021 r. na £51,226 w 2026 r. (+51%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.
Dane według lat
| P10 | P25 | Mediana | P75 | P90 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | x | £28,553 | £33,978 | x | x |
| 2022 | x | £27,641 | £32,664 | x | x |
| 2023 | £24,814 | £29,649 | £37,971 | x | x |
| 2024 | £26,555 | £29,752 | £36,469 | x | x |
| 2025 | £27,011 | £32,727 | £41,999 | x | x |
| 2026 | £31,206 | £36,187 | £51,226 | x | x |
Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.
Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £51,226 rocznie, a połowa więcej. To o 25% więcej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).
Co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £31,206.
Według mediany jest to 59. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.
Średnia (£77,989) jest znacznie wyższa od mediany: mniejszość w tym zawodzie zarabia znacznie więcej niż większość.
Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £3,356 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £3,225 w Szkocji.
Mediana dla mężczyzn wynosi £58,012, a dla kobiet £44,814, co daje różnicę 23% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.
Percentyle
| Percentyl | Rocznie | Miesięcznie |
|---|---|---|
| 10. percentyl (P10) | £31,206 | £2,600 |
| 20. percentyl | £33,578 | £2,798 |
| 25. percentyl (P25) | £36,187 | £3,016 |
| 30. percentyl | £38,175 | £3,181 |
| 40. percentyl | £44,077 | £3,673 |
| Mediana (50. percentyl) | £51,226 | £4,269 |
| 60. percentyl | £57,539 | £4,795 |
| 70. percentyl | £67,470 | £5,622 |
| 75. percentyl (P75) | x | x |
| 80. percentyl | x | x |
| 90. percentyl (P90) | x | x |
Mężczyźni i kobiety
| Mediana | Średnia | Miejsca pracy (tys.) | |
|---|---|---|---|
| Mężczyźni | £58,012 | £96,525 | 13 |
| Kobiety | £44,814 | £55,344 | 11 |
Wynagrodzenie netto przy medianie
| Gdzie mieszkasz | Rocznie | Miesięcznie |
|---|---|---|
| Anglia, Walia, Irlandia Północna | £40,269 | £3,356 |
| Szkocja | £38,694 | £3,225 |
Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £51,000
Nazwy stanowisk w tym zawodzie
ONS przypisuje te 20 nazw stanowisk do SOC 3532 Ubezpieczyciele (underwriterzy). Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.
- Account handler
- Accounts handler
- Chief inspector
- Commercial underwriter
- District inspector
- Inspector
- Insurance account handler
- Insurance handler
- Insurance inspector
- Insurance underwriter
- Insurance underwriting controller
- Life inspector
- Medical underwriter
- Member of lloyds
- Mortgage underwriter
- New business inspector
- Team leader
- Underwriter
- Underwriter's agent
- Underwriting executive
Podobne zawody
Wszystkie zawody z grupy Zawody specjalistyczne niższego szczebla
Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.