Pracownicy wsparcia projektów: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiProject support officers

£36,740

Około £29,972 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +2.2% względem ubiegłego roku

£3,062 miesięcznie Około £2,498 miesięcznie po opodatkowaniu 64 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £29,007 w 2021 r. na £36,740 w 2026 r. (+27%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021xx£29,007xx
2022£22,728£25,690£30,015£35,514x
2023£22,390£27,000£32,002£37,032x
2024£24,196£28,850£33,896£40,215x
2025£25,008£30,230£35,946£42,908x
2026£26,351£29,880£36,740£44,340x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £36,740 rocznie, a połowa więcej. To o 10% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £29,880 do £44,340; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £26,351.

Według mediany jest to 185. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,498 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,495 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £39,553, a dla kobiet £35,204, co daje różnicę 11% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£26,351£2,196
20. percentyl£28,895£2,408
25. percentyl (P25)£29,880£2,490
30. percentyl£31,610£2,634
40. percentyl£34,111£2,843
Mediana (50. percentyl)£36,740£3,062
60. percentyl£39,641£3,303
70. percentyl£42,445£3,537
75. percentyl (P75)£44,340£3,695
80. percentyl£46,026£3,835
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£39,553£43,27428
Kobiety£35,204£36,13136

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£29,972£2,498
Szkocja£29,940£2,495

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £37,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 21 nazw stanowisk do SOC 3543 Pracownicy wsparcia projektów. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Zawody specjalistyczne niższego szczebla

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.