Menedżerowie i organizatorzy wydarzeń: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiEvents managers and organisers

£33,987

Około £27,990 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +5.9% względem ubiegłego roku

£2,832 miesięcznie Około £2,332 miesięcznie po opodatkowaniu 34 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £26,962 w 2021 r. na £33,987 w 2026 r. (+26%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£20,131£21,598£26,962xx
2022xxxxx
2023£21,870£25,412£29,004£35,000x
2024£21,441£24,900£29,631£34,998x
2025£23,249£27,259£32,102£41,083x
2026£24,947£28,303£33,987£42,284x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £33,987 rocznie, a połowa więcej. To o 17% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £28,303 do £42,284; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £24,947.

Według mediany jest to 221. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,332 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,332 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £36,174, a dla kobiet £33,004, co daje różnicę 9% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£24,947£2,079
20. percentyl£27,890£2,324
25. percentyl (P25)£28,303£2,359
30. percentyl£29,111£2,426
40. percentyl£31,387£2,616
Mediana (50. percentyl)£33,987£2,832
60. percentyl£36,458£3,038
70. percentyl£40,222£3,352
75. percentyl (P75)£42,284£3,524
80. percentyl£45,313£3,776
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£36,174£43,92512
Kobiety£33,004£34,95722

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£27,990£2,332
Szkocja£27,985£2,332

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £34,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 54 nazw stanowisk do SOC 3557 Menedżerowie i organizatorzy wydarzeń. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Zawody specjalistyczne niższego szczebla

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.