Kontrolerzy kredytów: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiCredit controllers
Około £25,215 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)
mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +6.4% względem ubiegłego roku
£2,511 miesięcznie Około £2,101 miesięcznie po opodatkowaniu 16 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy
Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych
Przedział płac
Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.
Płace według lat
Mediana zmieniła się z £24,844 w 2021 r. na £30,132 w 2026 r. (+21%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.
Dane według lat
| P10 | P25 | Mediana | P75 | P90 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | £19,226 | x | £24,844 | x | x |
| 2022 | £20,899 | £23,534 | £26,447 | £30,888 | x |
| 2023 | x | x | £26,713 | x | x |
| 2024 | £23,111 | £25,363 | £28,063 | £32,771 | x |
| 2025 | £23,044 | £24,973 | £28,327 | £34,333 | x |
| 2026 | £24,988 | £27,228 | £30,132 | £35,824 | x |
Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.
Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £30,132 rocznie, a połowa więcej. To o 26% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).
Środkowa połowa zarabia od £27,228 do £35,824; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £24,988.
Według mediany jest to 288. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.
Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,101 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,104 w Szkocji.
Mediana dla mężczyzn wynosi £30,639, a dla kobiet £29,867, co daje różnicę 3% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.
Percentyle
| Percentyl | Rocznie | Miesięcznie |
|---|---|---|
| 10. percentyl (P10) | £24,988 | £2,082 |
| 20. percentyl | £26,666 | £2,222 |
| 25. percentyl (P25) | £27,228 | £2,269 |
| 30. percentyl | £27,784 | £2,315 |
| 40. percentyl | £28,847 | £2,404 |
| Mediana (50. percentyl) | £30,132 | £2,511 |
| 60. percentyl | £32,654 | £2,721 |
| 70. percentyl | £34,674 | £2,890 |
| 75. percentyl (P75) | £35,824 | £2,985 |
| 80. percentyl | x | x |
| 90. percentyl (P90) | x | x |
Mężczyźni i kobiety
| Mediana | Średnia | Miejsca pracy (tys.) | |
|---|---|---|---|
| Mężczyźni | £30,639 | £38,400 | 6 |
| Kobiety | £29,867 | £31,111 | 11 |
Wynagrodzenie netto przy medianie
| Gdzie mieszkasz | Rocznie | Miesięcznie |
|---|---|---|
| Anglia, Walia, Irlandia Północna | £25,215 | £2,101 |
| Szkocja | £25,248 | £2,104 |
Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £30,000
Nazwy stanowisk w tym zawodzie
ONS przypisuje te 17 nazw stanowisk do SOC 4121 Kontrolerzy kredytów. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.
- Authorisation clerk
- Collections officer
- Credit administrator
- Credit claim coordinator
- Credit control administrator
- Credit control assistant
- Credit control clerk
- Credit control officer
- Credit controller
- Debt management adviser
- Debt management associate
- Debt recovery clerk
- Financial difficulties adviser
- Income recovery officer
- Loan processor
- Loans administrator
- Recovery officer
Podobne zawody
Wszystkie zawody z grupy Zawody administracyjne i sekretarskie
Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.