Pracownicy i asystenci ds. kontroli zapasów: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiStock control clerks and assistants

£31,956

Około £26,528 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +6.4% względem ubiegłego roku

£2,663 miesięcznie Około £2,211 miesięcznie po opodatkowaniu 56 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £24,000 w 2021 r. na £31,956 w 2026 r. (+33%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£18,127£20,683£24,000£28,992x
2022£19,609£21,606£25,137£30,373x
2023£20,867£23,049£26,832£32,890x
2024£22,234£25,243£29,181£35,004x
2025£23,619£26,481£30,042£36,364x
2026£25,680£28,358£31,956£37,866x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £31,956 rocznie, a połowa więcej. To o 22% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £28,358 do £37,866; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £25,680.

Według mediany jest to 255. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,211 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,212 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £33,011, a dla kobiet £30,001, co daje różnicę 9% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£25,680£2,140
20. percentyl£27,590£2,299
25. percentyl (P25)£28,358£2,363
30. percentyl£28,834£2,403
40. percentyl£30,253£2,521
Mediana (50. percentyl)£31,956£2,663
60. percentyl£34,146£2,846
70. percentyl£36,651£3,054
75. percentyl (P75)£37,866£3,155
80. percentyl£39,776£3,315
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£33,011£35,70237
Kobiety£30,001£32,21519

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£26,528£2,211
Szkocja£26,544£2,212

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £32,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 149 nazw stanowisk do SOC 4133 Pracownicy i asystenci ds. kontroli zapasów. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Pokaż wszystkie 149 nazw

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Zawody administracyjne i sekretarskie

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.