Recepcjoniści: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiReceptionists

£25,865

Około £22,143 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +4.9% względem ubiegłego roku

£2,155 miesięcznie Około £1,845 miesięcznie po opodatkowaniu 72 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £18,853 w 2021 r. na £25,865 w 2026 r. (+37%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£14,367£16,362£18,853£22,362£26,766
2022£15,304£17,454£20,082£23,272x
2023£16,730£19,453£21,720£25,046x
2024£17,856£20,869£23,633£27,451x
2025£19,304£22,063£24,665£28,680£32,721
2026£20,484£23,229£25,865£30,077£34,625

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £25,865 rocznie, a połowa więcej. To o 37% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £23,229 do £30,077; środkowe 80% od £20,484 do £34,625.

Według mediany jest to 347. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £1,845 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £1,849 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £26,915, a dla kobiet £25,760, co daje różnicę 4% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£20,484£1,707
20. percentyl£22,498£1,875
25. percentyl (P25)£23,229£1,936
30. percentyl£24,083£2,007
40. percentyl£25,002£2,083
Mediana (50. percentyl)£25,865£2,155
60. percentyl£27,152£2,263
70. percentyl£29,000£2,417
75. percentyl (P75)£30,077£2,506
80. percentyl£31,207£2,601
90. percentyl (P90)£34,625£2,885

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£26,915£28,23413
Kobiety£25,760£26,64459

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£22,143£1,845
Szkocja£22,182£1,849

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £26,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 26 nazw stanowisk do SOC 4216 Recepcjoniści. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Zawody administracyjne i sekretarskie

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.