Monterzy i konserwatorzy produkcji i utrzymania w obróbce metali: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiMetal working production and maintenance fitters

£41,943

Około £33,718 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +3% względem ubiegłego roku

£3,495 miesięcznie Około £2,810 miesięcznie po opodatkowaniu 201 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £31,893 w 2021 r. na £41,943 w 2026 r. (+32%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£19,153£24,695£31,893£40,263£49,864
2022£20,636£26,339£34,327£42,845£52,731
2023£22,224£27,934£36,225£45,754£56,743
2024£24,532£29,769£39,236£49,975£61,103
2025£25,327£31,180£40,710£52,285£63,357
2026£26,363£32,443£41,943£53,826£67,597

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £41,943 rocznie, a połowa więcej. To o 3% więcej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £32,443 do £53,826; środkowe 80% od £26,363 do £67,597.

Według mediany jest to 133. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,810 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,803 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £42,209, a dla kobiet £36,826, co daje różnicę 13% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£26,363£2,197
20. percentyl£30,277£2,523
25. percentyl (P25)£32,443£2,704
30. percentyl£34,097£2,841
40. percentyl£38,146£3,179
Mediana (50. percentyl)£41,943£3,495
60. percentyl£46,240£3,853
70. percentyl£50,587£4,216
75. percentyl (P75)£53,826£4,485
80. percentyl£58,095£4,841
90. percentyl (P90)£67,597£5,633

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£42,209£44,526191
Kobiety£36,826£41,78310

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£33,718£2,810
Szkocja£33,634£2,803

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £42,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 455 nazw stanowisk do SOC 5223 Monterzy i konserwatorzy produkcji i utrzymania w obróbce metali. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Pokaż wszystkie 455 nazw

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Zawody rzemieślnicze

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.