Monterzy i naprawiacze sieci telekomunikacyjnych i pokrewnych: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiTelecoms and related network installers and repairers

£41,989

Około £33,751 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +4.4% względem ubiegłego roku

£3,499 miesięcznie Około £2,813 miesięcznie po opodatkowaniu 41 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £35,002 w 2021 r. na £41,989 w 2026 r. (+20%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£24,000£28,008£35,002£41,750x
2022£22,912£26,786£35,643£43,672x
2023£24,234£27,528£34,177xx
2024£27,095£31,422£36,689£43,629x
2025£29,018£34,621£40,218£46,878x
2026£31,888£37,294£41,989£50,214x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £41,989 rocznie, a połowa więcej. To o 3% więcej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £37,294 do £50,214; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £31,888.

Według mediany jest to 131. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,813 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,806 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £42,560, a dla kobiet £36,240, co daje różnicę 15% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£31,888£2,657
20. percentyl£36,401£3,033
25. percentyl (P25)£37,294£3,108
30. percentyl£38,089£3,174
40. percentyl£39,604£3,300
Mediana (50. percentyl)£41,989£3,499
60. percentyl£44,349£3,696
70. percentyl£48,236£4,020
75. percentyl (P75)£50,214£4,184
80. percentyl£52,045£4,337
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£42,560£45,21437
Kobiety£36,240£40,455x

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£33,751£2,813
Szkocja£33,667£2,806

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £42,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 96 nazw stanowisk do SOC 5242 Monterzy i naprawiacze sieci telekomunikacyjnych i pokrewnych. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Pokaż wszystkie 96 nazw

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Zawody rzemieślnicze

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.