Operatorzy procesów produkcji i obróbki metali: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiMetal making and treating process operatives

£33,386

Około £27,557 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +1.6% względem ubiegłego roku

£2,782 miesięcznie Około £2,296 miesięcznie po opodatkowaniu 11 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £25,985 w 2021 r. na £33,386 w 2026 r. (+28%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£18,353£21,089£25,985£32,438x
2022x£22,719£27,054£35,857x
2023x£24,226£30,544£39,022x
2024x£25,747£31,156£37,518x
2025x£27,566£32,861xx
2026£25,076£28,613£33,386£40,407x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £33,386 rocznie, a połowa więcej. To o 18% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £28,613 do £40,407; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £25,076.

Według mediany jest to 233. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,296 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,297 w Szkocji.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£25,076£2,090
20. percentyl£27,045£2,254
25. percentyl (P25)£28,613£2,384
30. percentyl£29,126£2,427
40. percentyl£30,925£2,577
Mediana (50. percentyl)£33,386£2,782
60. percentyl£36,410£3,034
70. percentyl£39,370£3,281
75. percentyl (P75)£40,407£3,367
80. percentylxx
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£34,203£35,45111
Kobietyx£26,050x

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£27,557£2,296
Szkocja£27,558£2,297

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £33,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 667 nazw stanowisk do SOC 8115 Operatorzy procesów produkcji i obróbki metali. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Pokaż wszystkie 667 nazw

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Operatorzy procesów, maszyn i urządzeń

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.