Ochroniarze i zawody pokrewne: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiSecurity guards and related occupations

£35,336

Około £28,961 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +4.5% względem ubiegłego roku

£2,945 miesięcznie Około £2,413 miesięcznie po opodatkowaniu 81 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £25,678 w 2021 r. na £35,336 w 2026 r. (+38%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£17,990£20,906£25,678£30,340£34,998
2022£18,840£22,147£26,498£31,000x
2023x£23,549£28,769£33,653x
2024£22,278£25,443£30,343£36,151x
2025£23,710£27,828£33,829£39,100£44,799
2026£25,628£30,148£35,336£41,040£46,653

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £35,336 rocznie, a połowa więcej. To o 14% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £30,148 do £41,040; środkowe 80% od £25,628 do £46,653.

Według mediany jest to 207. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,413 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,412 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £35,238, a dla kobiet £35,612, co daje różnicę 1% na korzyść kobiet. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£25,628£2,136
20. percentyl£28,697£2,391
25. percentyl (P25)£30,148£2,512
30. percentyl£30,997£2,583
40. percentyl£33,245£2,770
Mediana (50. percentyl)£35,336£2,945
60. percentyl£37,517£3,126
70. percentyl£39,808£3,317
75. percentyl (P75)£41,040£3,420
80. percentyl£42,534£3,544
90. percentyl (P90)£46,653£3,888

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£35,238£35,56267
Kobiety£35,612£35,70814

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£28,961£2,413
Szkocja£28,943£2,412

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £35,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 109 nazw stanowisk do SOC 9231 Ochroniarze i zawody pokrewne. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Pokaż wszystkie 109 nazw

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Zawody elementarne

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.