Menedżerowie i właściciele hoteli i obiektów noclegowych: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiHotel and accommodation managers and proprietors
Około £29,391 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)
mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, -3.6% względem ubiegłego roku
£2,994 miesięcznie Około £2,449 miesięcznie po opodatkowaniu 17 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy
Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych
Przedział płac
Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.
Płace według lat
Mediana zmieniła się z £26,698 w 2021 r. na £35,933 w 2026 r. (+35%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.
Dane według lat
| P10 | P25 | Mediana | P75 | P90 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | x | £20,478 | £26,698 | x | x |
| 2022 | x | £23,913 | £30,960 | x | x |
| 2023 | x | £27,049 | £32,899 | x | x |
| 2024 | x | £29,913 | £38,301 | x | x |
| 2025 | x | £29,679 | £37,266 | x | x |
| 2026 | £27,985 | £30,256 | £35,933 | x | x |
Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.
Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £35,933 rocznie, a połowa więcej. To o 12% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).
Co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £27,985.
Według mediany jest to 200. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.
Średnia (£44,122) jest znacznie wyższa od mediany: mniejszość w tym zawodzie zarabia znacznie więcej niż większość.
Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,449 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,447 w Szkocji.
Mediana dla mężczyzn wynosi £35,952, a dla kobiet £35,427, co daje różnicę 1% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.
Percentyle
| Percentyl | Rocznie | Miesięcznie |
|---|---|---|
| 10. percentyl (P10) | £27,985 | £2,332 |
| 20. percentyl | £29,565 | £2,464 |
| 25. percentyl (P25) | £30,256 | £2,521 |
| 30. percentyl | £31,500 | £2,625 |
| 40. percentyl | £33,597 | £2,800 |
| Mediana (50. percentyl) | £35,933 | £2,994 |
| 60. percentyl | £39,213 | £3,268 |
| 70. percentyl | £42,949 | £3,579 |
| 75. percentyl (P75) | x | x |
| 80. percentyl | x | x |
| 90. percentyl (P90) | x | x |
Mężczyźni i kobiety
| Mediana | Średnia | Miejsca pracy (tys.) | |
|---|---|---|---|
| Mężczyźni | £35,952 | £46,663 | 9 |
| Kobiety | £35,427 | £41,636 | 9 |
Wynagrodzenie netto przy medianie
| Gdzie mieszkasz | Rocznie | Miesięcznie |
|---|---|---|
| Anglia, Walia, Irlandia Północna | £29,391 | £2,449 |
| Szkocja | £29,367 | £2,447 |
Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £36,000
Nazwy stanowisk w tym zawodzie
ONS przypisuje te 36 nazw stanowisk do SOC 1221 Menedżerowie i właściciele hoteli i obiektów noclegowych. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.
- Accommodation manager
- Accommodations manager
- Boatel manager
- Camping site manager
- Camping site owner
- Caravan park manager
- Caravan park owner
- Caravan site hirer
- Caravan site manager
- Caravan site operator
- Caravan site owner
- College steward
- Domestic bursar
- Hall manager
- Hall of residence manager
- Health farm manager
- Holiday camp manager
- Holiday centre manager
- Holiday flat owner
- Holiday flats manager
- Holiday flats owner
- Holiday let owner
- Holiday park manager
- Hostel steward
- Hotel keeper
- Hotel manager
- Hotel owner
- Hotel services manager
- Hotelier
- Manager
- Motel manager
- Operations director
- Owner
- Residential club manager
- Service flats manager
- Site manager
Podobne zawody
Wszystkie zawody z grupy Menedżerowie, dyrektorzy i wyżsi urzędnicy
Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.