Menedżerowie i właściciele restauracji i zakładów gastronomicznych: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiRestaurant and catering establishment managers and proprietors

£33,972

Około £27,980 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +7.4% względem ubiegłego roku

£2,831 miesięcznie Około £2,332 miesięcznie po opodatkowaniu 40 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £22,996 w 2021 r. na £33,972 w 2026 r. (+48%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£15,477£19,251£22,996£29,314x
2022£18,450£23,480£28,066£33,670x
2023£19,445£25,083£31,244£37,095x
2024£20,921£26,053£31,524£39,330x
2025x£27,077£31,646£38,232x
2026£25,651£29,602£33,972£43,085x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £33,972 rocznie, a połowa więcej. To o 17% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £29,602 do £43,085; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £25,651.

Według mediany jest to 222. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,332 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,331 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £36,882, a dla kobiet £32,854, co daje różnicę 11% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£25,651£2,138
20. percentyl£28,385£2,365
25. percentyl (P25)£29,602£2,467
30. percentyl£30,529£2,544
40. percentyl£32,707£2,726
Mediana (50. percentyl)£33,972£2,831
60. percentyl£37,101£3,092
70. percentyl£41,017£3,418
75. percentyl (P75)£43,085£3,590
80. percentyl£46,432£3,869
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£36,882£41,18321
Kobiety£32,854£34,88619

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£27,980£2,332
Szkocja£27,975£2,331

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £34,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 31 nazw stanowisk do SOC 1222 Menedżerowie i właściciele restauracji i zakładów gastronomicznych. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Menedżerowie, dyrektorzy i wyżsi urzędnicy

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.