Menedżerowie ds. magazynowania: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiManagers in storage and warehousing
Około £31,624 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)
mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +3.6% względem ubiegłego roku
£3,253 miesięcznie Około £2,635 miesięcznie po opodatkowaniu 83 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy
Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych
Przedział płac
Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.
Płace według lat
Mediana zmieniła się z £30,023 w 2021 r. na £39,034 w 2026 r. (+30%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.
Dane według lat
| P10 | P25 | Mediana | P75 | P90 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | £19,377 | £23,493 | £30,023 | £36,845 | x |
| 2022 | £21,426 | £25,363 | £31,426 | £39,013 | x |
| 2023 | x | £26,798 | £32,193 | £38,748 | x |
| 2024 | £24,803 | £29,188 | £35,104 | £41,812 | x |
| 2025 | £25,333 | £30,134 | £37,664 | £45,421 | x |
| 2026 | £27,539 | £32,037 | £39,034 | £47,394 | x |
Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.
Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £39,034 rocznie, a połowa więcej. To o 5% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).
Środkowa połowa zarabia od £32,037 do £47,394; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £27,539.
Według mediany jest to 161. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.
Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,635 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,631 w Szkocji.
Mediana dla mężczyzn wynosi £39,851, a dla kobiet £34,121, co daje różnicę 14% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.
Percentyle
| Percentyl | Rocznie | Miesięcznie |
|---|---|---|
| 10. percentyl (P10) | £27,539 | £2,295 |
| 20. percentyl | £30,861 | £2,572 |
| 25. percentyl (P25) | £32,037 | £2,670 |
| 30. percentyl | £33,164 | £2,764 |
| 40. percentyl | £36,019 | £3,002 |
| Mediana (50. percentyl) | £39,034 | £3,253 |
| 60. percentyl | £41,514 | £3,460 |
| 70. percentyl | £44,846 | £3,737 |
| 75. percentyl (P75) | £47,394 | £3,949 |
| 80. percentyl | £49,778 | £4,148 |
| 90. percentyl (P90) | x | x |
Mężczyźni i kobiety
| Mediana | Średnia | Miejsca pracy (tys.) | |
|---|---|---|---|
| Mężczyźni | £39,851 | £43,801 | 65 |
| Kobiety | £34,121 | £37,942 | 18 |
Wynagrodzenie netto przy medianie
| Gdzie mieszkasz | Rocznie | Miesięcznie |
|---|---|---|
| Anglia, Walia, Irlandia Północna | £31,624 | £2,635 |
| Szkocja | £31,568 | £2,631 |
Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £39,000
Nazwy stanowisk w tym zawodzie
ONS przypisuje te 33 nazw stanowisk do SOC 1242 Menedżerowie ds. magazynowania. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.
- Bond manager
- Cargo manager
- Cellar manager
- Cold store manager
- Consignment manager
- Container terminals manager
- Contracts manager
- Depot manager
- Depot operations manager
- Goods inwards manager
- Goods out manager
- Inventory manager
- Inventory systems manager
- Manager
- Material control manager
- Materials control manager
- Materials manager
- Operations manager
- Packaging manager
- Ship's stores manager
- Stock accounting manager
- Stock control manager
- Stock manager
- Store manager
- Stores manager
- Team manager
- Terminal manager
- Transport and warehouse manager
- Warehouse manager
- Warehouse operations manager
- Warehouse shift manager
- Warehouse team manager
- Yard manager
Podobne zawody
Wszystkie zawody z grupy Menedżerowie, dyrektorzy i wyżsi urzędnicy
Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.