Funkcjonariusze straży pożarnej (kierownik zmiany i niżej): wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiFire service officers (watch manager and below)
Około £35,807 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)
mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +3.2% względem ubiegłego roku
£3,737 miesięcznie Około £2,984 miesięcznie po opodatkowaniu 41 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy
Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych
Przedział płac
Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.
Płace według lat
Mediana zmieniła się z £36,556 w 2021 r. na £44,844 w 2026 r. (+23%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.
Dane według lat
| P10 | P25 | Mediana | P75 | P90 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | £27,593 | £32,785 | £36,556 | £40,966 | x |
| 2022 | £28,595 | £33,748 | £37,255 | £43,312 | x |
| 2023 | £29,309 | £35,088 | £38,917 | £47,214 | x |
| 2024 | £32,152 | £37,600 | £42,142 | £48,130 | x |
| 2025 | £30,507 | £38,096 | £43,445 | £50,007 | x |
| 2026 | £32,658 | £39,296 | £44,844 | £51,397 | x |
Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.
Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £44,844 rocznie, a połowa więcej. To o 10% więcej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).
Środkowa połowa zarabia od £39,296 do £51,397; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £32,658.
Według mediany jest to 110. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.
Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,984 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,954 w Szkocji.
Mediana dla mężczyzn wynosi £45,081, a dla kobiet £41,402, co daje różnicę 8% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.
Percentyle
| Percentyl | Rocznie | Miesięcznie |
|---|---|---|
| 10. percentyl (P10) | £32,658 | £2,721 |
| 20. percentyl | £38,578 | £3,215 |
| 25. percentyl (P25) | £39,296 | £3,275 |
| 30. percentyl | £40,378 | £3,365 |
| 40. percentyl | £42,010 | £3,501 |
| Mediana (50. percentyl) | £44,844 | £3,737 |
| 60. percentyl | £47,391 | £3,949 |
| 70. percentyl | £50,285 | £4,190 |
| 75. percentyl (P75) | £51,397 | £4,283 |
| 80. percentyl | £53,210 | £4,434 |
| 90. percentyl (P90) | x | x |
Mężczyźni i kobiety
| Mediana | Średnia | Miejsca pracy (tys.) | |
|---|---|---|---|
| Mężczyźni | £45,081 | £46,801 | 35 |
| Kobiety | £41,402 | £43,526 | x |
Wynagrodzenie netto przy medianie
| Gdzie mieszkasz | Rocznie | Miesięcznie |
|---|---|---|
| Anglia, Walia, Irlandia Północna | £35,807 | £2,984 |
| Szkocja | £35,446 | £2,954 |
Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £45,000
Nazwy stanowisk w tym zawodzie
ONS przypisuje te 28 nazw stanowisk do SOC 3313 Funkcjonariusze straży pożarnej (kierownik zmiany i niżej). Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.
- Crew commander
- Crew manager
- Fire engineer
- Fire fighter
- Fire guard
- Fire officer
- Fire prevention adviser
- Fire prevention man
- Fire prevention officer
- Fire safety inspector
- Fire safety officer
- Fire security officer
- Firefighter
- Fireman
- Fireman's assistant
- Industrial fireman
- Leading fire officer
- Leading firefighter
- Private fireman
- Salvage corps man
- Section leader
- Security fireman
- Sub officer
- Sub-officer
- Watch commander
- Watch manager
- Watch officer
- Works fireman
Podobne zawody
Wszystkie zawody z grupy Zawody specjalistyczne niższego szczebla
Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.