Fotografowie oraz operatorzy sprzętu audiowizualnego i nadawczego: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiPhotographers, audio-visual and broadcasting equipment operators

£34,261

Około £28,188 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +5.2% względem ubiegłego roku

£2,855 miesięcznie Około £2,349 miesięcznie po opodatkowaniu 20 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £25,118 w 2021 r. na £34,261 w 2026 r. (+36%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021x£21,750£25,118xx
2022x£22,910£25,039xx
2023x£25,786£29,858xx
2024x£25,376£29,709xx
2025x£26,775£32,567xx
2026£26,478£29,604£34,261£41,584x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £34,261 rocznie, a połowa więcej. To o 16% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £29,604 do £41,584; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £26,478.

Według mediany jest to 217. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,349 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,348 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £34,315, a dla kobiet £33,935, co daje różnicę 1% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£26,478£2,207
20. percentyl£28,138£2,345
25. percentyl (P25)£29,604£2,467
30. percentyl£30,325£2,527
40. percentyl£32,148£2,679
Mediana (50. percentyl)£34,261£2,855
60. percentyl£36,379£3,032
70. percentyl£38,464£3,205
75. percentyl (P75)£41,584£3,465
80. percentylxx
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£34,315£37,89116
Kobiety£33,935£34,649x

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£28,188£2,349
Szkocja£28,180£2,348

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £34,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 88 nazw stanowisk do SOC 3417 Fotografowie oraz operatorzy sprzętu audiowizualnego i nadawczego. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Pokaż wszystkie 88 nazw

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Zawody specjalistyczne niższego szczebla

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.