Technicy ds. eksploatacji IT: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiIT operations technicians

£38,189

Około £31,016 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +8.2% względem ubiegłego roku

£3,182 miesięcznie Około £2,585 miesięcznie po opodatkowaniu 62 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £29,888 w 2021 r. na £38,189 w 2026 r. (+28%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£19,428£23,080£29,888£37,960x
2022£20,267£22,844£30,344£38,028x
2023£22,307£25,403£32,025xx
2024£24,301£27,973£35,359£43,284x
2025£25,638£29,268£35,293£44,313x
2026£26,980£30,762£38,189£48,947x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £38,189 rocznie, a połowa więcej. To o 7% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £30,762 do £48,947; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £26,980.

Według mediany jest to 172. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,585 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,581 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £38,435, a dla kobiet £37,227, co daje różnicę 3% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£26,980£2,248
20. percentyl£29,488£2,457
25. percentyl (P25)£30,762£2,564
30. percentyl£32,391£2,699
40. percentyl£35,171£2,931
Mediana (50. percentyl)£38,189£3,182
60. percentyl£41,916£3,493
70. percentyl£45,361£3,780
75. percentyl (P75)£48,947£4,079
80. percentyl£52,269£4,356
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£38,435£44,19647
Kobiety£37,227£39,15416

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£31,016£2,585
Szkocja£30,969£2,581

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £38,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 63 nazw stanowisk do SOC 3131 Technicy ds. eksploatacji IT. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Pokaż wszystkie 63 nazw

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Zawody specjalistyczne niższego szczebla

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.