Technicy ds. wsparcia użytkowników IT: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiIT user support technicians

£36,320

Około £29,670 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +3.5% względem ubiegłego roku

£3,027 miesięcznie Około £2,473 miesięcznie po opodatkowaniu 125 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £29,574 w 2021 r. na £36,320 w 2026 r. (+23%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£19,800£24,074£29,574£36,998£45,475
2022£20,747£25,108£30,236£38,719x
2023x£26,299£32,615£41,410x
2024£23,418£27,687£32,981£42,403x
2025£25,082£29,079£35,096£44,856£57,224
2026£26,081£29,908£36,320£45,063£56,405

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £36,320 rocznie, a połowa więcej. To o 11% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £29,908 do £45,063; środkowe 80% od £26,081 do £56,405.

Według mediany jest to 194. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,473 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,470 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £36,999, a dla kobiet £33,837, co daje różnicę 9% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£26,081£2,173
20. percentyl£28,598£2,383
25. percentyl (P25)£29,908£2,492
30. percentyl£30,720£2,560
40. percentyl£33,552£2,796
Mediana (50. percentyl)£36,320£3,027
60. percentyl£39,366£3,280
70. percentyl£42,451£3,538
75. percentyl (P75)£45,063£3,755
80. percentyl£47,994£4,000
90. percentyl (P90)£56,405£4,700

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£36,999£40,30692
Kobiety£33,837£36,85833

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£29,670£2,473
Szkocja£29,642£2,470

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £36,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 76 nazw stanowisk do SOC 3132 Technicy ds. wsparcia użytkowników IT. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Pokaż wszystkie 76 nazw

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Zawody specjalistyczne niższego szczebla

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.