Pakowacze, rozlewacze, konserwiarze i napełniacze: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiPackers, bottlers, canners and fillers

£28,523

Około £24,056 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +8.6% względem ubiegłego roku

£2,377 miesięcznie Około £2,005 miesięcznie po opodatkowaniu 48 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £20,453 w 2021 r. na £28,523 w 2026 r. (+39%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£15,832£17,915£20,453£24,547x
2022£16,955£19,681£22,799£26,150x
2023£17,339£20,029£23,091£27,084x
2024£20,162£22,333£25,406£28,936x
2025£21,424£23,616£26,260£30,364x
2026£23,471£25,526£28,523£33,501x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £28,523 rocznie, a połowa więcej. To o 30% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £25,526 do £33,501; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £23,471.

Według mediany jest to 324. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,005 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,008 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £29,339, a dla kobiet £27,620, co daje różnicę 6% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£23,471£1,956
20. percentyl£25,194£2,099
25. percentyl (P25)£25,526£2,127
30. percentyl£26,018£2,168
40. percentyl£27,460£2,288
Mediana (50. percentyl)£28,523£2,377
60. percentyl£30,084£2,507
70. percentyl£32,137£2,678
75. percentyl (P75)£33,501£2,792
80. percentyl£35,283£2,940
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£29,339£30,92528
Kobiety£27,620£28,96220

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£24,056£2,005
Szkocja£24,096£2,008

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £29,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 163 nazw stanowisk do SOC 9132 Pakowacze, rozlewacze, konserwiarze i napełniacze. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Pokaż wszystkie 163 nazw

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Zawody elementarne

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.