Pozostałe elementarne zawody w zakładach przetwórczych: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiElementary process plant occupations n.e.c.

£31,209

Około £25,990 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +5.4% względem ubiegłego roku

£2,601 miesięcznie Około £2,166 miesięcznie po opodatkowaniu 37 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £22,420 w 2021 r. na £31,209 w 2026 r. (+39%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£15,950£18,411£22,420£27,339x
2022£17,290£20,098£23,743£29,201x
2023£17,492£20,869£25,765£31,182x
2024£20,752£22,602£27,518£33,281x
2025£22,120£24,424£29,606£34,013x
2026£24,052£26,632£31,209£37,696x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £31,209 rocznie, a połowa więcej. To o 24% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £26,632 do £37,696; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £24,052.

Według mediany jest to 269. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,166 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,168 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £31,963, a dla kobiet £27,440, co daje różnicę 14% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£24,052£2,004
20. percentyl£25,776£2,148
25. percentyl (P25)£26,632£2,219
30. percentyl£27,334£2,278
40. percentyl£28,911£2,409
Mediana (50. percentyl)£31,209£2,601
60. percentyl£33,823£2,819
70. percentyl£35,978£2,998
75. percentyl (P75)£37,696£3,141
80. percentyl£39,061£3,255
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£31,963£33,83933
Kobiety£27,440£28,913x

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£25,990£2,166
Szkocja£26,013£2,168

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £31,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 598 nazw stanowisk do SOC 9139 Pozostałe elementarne zawody w zakładach przetwórczych. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Pokaż wszystkie 598 nazw

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Zawody elementarne

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.