Menedżerowie gastronomii i barów: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiCatering and bar managers
Około £25,984 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)
mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +4% względem ubiegłego roku
£2,600 miesięcznie Około £2,165 miesięcznie po opodatkowaniu 34 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy
Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych
Przedział płac
Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.
Płace według lat
Mediana zmieniła się z £21,290 w 2021 r. na £31,201 w 2026 r. (+47%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.
Dane według lat
| P10 | P25 | Mediana | P75 | P90 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | £15,714 | £18,355 | £21,290 | £24,086 | x |
| 2022 | £16,704 | £20,287 | £23,977 | £27,078 | x |
| 2023 | £19,461 | £22,643 | £26,438 | £30,950 | x |
| 2024 | £19,716 | £23,369 | £27,965 | £32,378 | x |
| 2025 | £22,712 | £26,526 | £30,000 | £36,898 | x |
| 2026 | £22,250 | £27,284 | £31,201 | £38,252 | x |
Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.
Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £31,201 rocznie, a połowa więcej. To o 24% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).
Środkowa połowa zarabia od £27,284 do £38,252; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £22,250.
Według mediany jest to 270. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.
Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,165 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,167 w Szkocji.
Mediana dla mężczyzn wynosi £34,225, a dla kobiet £29,777, co daje różnicę 13% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.
Percentyle
| Percentyl | Rocznie | Miesięcznie |
|---|---|---|
| 10. percentyl (P10) | £22,250 | £1,854 |
| 20. percentyl | £25,884 | £2,157 |
| 25. percentyl (P25) | £27,284 | £2,274 |
| 30. percentyl | £27,726 | £2,310 |
| 40. percentyl | £29,987 | £2,499 |
| Mediana (50. percentyl) | £31,201 | £2,600 |
| 60. percentyl | £33,573 | £2,798 |
| 70. percentyl | £36,204 | £3,017 |
| 75. percentyl (P75) | £38,252 | £3,188 |
| 80. percentyl | £38,840 | £3,237 |
| 90. percentyl (P90) | x | x |
Mężczyźni i kobiety
| Mediana | Średnia | Miejsca pracy (tys.) | |
|---|---|---|---|
| Mężczyźni | £34,225 | £36,448 | 15 |
| Kobiety | £29,777 | £30,277 | 19 |
Wynagrodzenie netto przy medianie
| Gdzie mieszkasz | Rocznie | Miesięcznie |
|---|---|---|
| Anglia, Walia, Irlandia Północna | £25,984 | £2,165 |
| Szkocja | £26,007 | £2,167 |
Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £31,000
Nazwy stanowisk w tym zawodzie
ONS przypisuje te 28 nazw stanowisk do SOC 5436 Menedżerowie gastronomii i barów. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.
- Airline caterer
- Bar duty manager
- Bar manager
- Breakfast manager
- Canteen manager
- Caterer
- Catering adviser
- Catering consultant
- Catering contractor
- Catering controller
- Catering franchisee
- Catering manager
- Catering officer
- Chief steward
- Club steward
- Coffee stall keeper
- Dining room manager
- Duty manager
- Floor manager
- Food and beverage manager
- Head of kitchen
- Kitchen manager
- Kitchen superintendent
- Shift manager
- Shift running manager
- Steward
- Superintendent
- Unit manager
Podobne zawody
Wszystkie zawody z grupy Zawody rzemieślnicze
Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.