Monterzy (wyroby elektryczne i elektroniczne): wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiAssemblers (electrical and electronic products)

£29,863

Około £25,021 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +4.4% względem ubiegłego roku

£2,489 miesięcznie Około £2,085 miesięcznie po opodatkowaniu 16 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £21,139 w 2021 r. na £29,863 w 2026 r. (+41%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£16,152£18,487£21,139£26,284x
2022xxxxx
2023x£22,248£25,121£29,541x
2024£21,582£24,174£27,167£31,152x
2025£23,065£25,946£28,612£34,569x
2026£23,861£26,059£29,863£35,334x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £29,863 rocznie, a połowa więcej. To o 27% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £26,059 do £35,334; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £23,861.

Według mediany jest to 296. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,085 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,088 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £30,415, a dla kobiet £26,229, co daje różnicę 14% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£23,861£1,988
20. percentyl£25,500£2,125
25. percentyl (P25)£26,059£2,172
30. percentyl£26,390£2,199
40. percentyl£28,515£2,376
Mediana (50. percentyl)£29,863£2,489
60. percentyl£31,310£2,609
70. percentyl£33,593£2,799
75. percentyl (P75)£35,334£2,944
80. percentyl£37,392£3,116
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£30,415£32,90613
Kobiety£26,229£27,430x

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£25,021£2,085
Szkocja£25,057£2,088

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £30,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 148 nazw stanowisk do SOC 8141 Monterzy (wyroby elektryczne i elektroniczne). Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Pokaż wszystkie 148 nazw

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Operatorzy procesów, maszyn i urządzeń

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.