Monterzy (pojazdy i wyroby metalowe): wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiAssemblers (vehicles and metal goods)

£33,637

Około £27,738 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +5.8% względem ubiegłego roku

£2,803 miesięcznie Około £2,312 miesięcznie po opodatkowaniu 47 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £26,243 w 2021 r. na £33,637 w 2026 r. (+28%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£17,278£20,772£26,243£33,750x
2022xx£28,862xx
2023£20,549£25,195£33,165£39,876x
2024£22,951£26,233£32,899£41,549x
2025£23,795£26,437£31,804£40,115x
2026£24,377£27,339£33,637£41,624x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £33,637 rocznie, a połowa więcej. To o 18% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £27,339 do £41,624; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £24,377.

Według mediany jest to 227. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,312 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,311 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £34,340, a dla kobiet £27,801, co daje różnicę 19% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£24,377£2,031
20. percentyl£26,319£2,193
25. percentyl (P25)£27,339£2,278
30. percentyl£28,288£2,357
40. percentyl£31,208£2,601
Mediana (50. percentyl)£33,637£2,803
60. percentyl£36,148£3,012
70. percentyl£39,463£3,289
75. percentyl (P75)£41,624£3,469
80. percentyl£43,544£3,629
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£34,340£36,38540
Kobiety£27,801£29,2347

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£27,738£2,312
Szkocja£27,737£2,311

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £34,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 91 nazw stanowisk do SOC 8142 Monterzy (pojazdy i wyroby metalowe). Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Pokaż wszystkie 91 nazw

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Operatorzy procesów, maszyn i urządzeń

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.