Kontrolerzy i testerzy rutynowi: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiRoutine inspectors and testers

£33,348

Około £27,530 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, -3% względem ubiegłego roku

£2,779 miesięcznie Około £2,294 miesięcznie po opodatkowaniu 32 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £26,375 w 2021 r. na £33,348 w 2026 r. (+26%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£17,639£20,647£26,375£32,571x
2022£19,607x£26,727xx
2023£22,033£25,525£30,746£39,655x
2024£23,128£26,410£32,198£40,457x
2025£24,827£28,161£34,364£44,010x
2026£25,462£28,804£33,348£42,203x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £33,348 rocznie, a połowa więcej. To o 18% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £28,804 do £42,203; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £25,462.

Według mediany jest to 234. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,294 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,294 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £35,514, a dla kobiet £30,338, co daje różnicę 15% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£25,462£2,122
20. percentyl£27,809£2,317
25. percentyl (P25)£28,804£2,400
30. percentyl£29,706£2,475
40. percentyl£31,341£2,612
Mediana (50. percentyl)£33,348£2,779
60. percentyl£35,867£2,989
70. percentyl£39,824£3,319
75. percentyl (P75)£42,203£3,517
80. percentyl£44,678£3,723
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£35,514£38,77923
Kobiety£30,338£31,2999

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£27,530£2,294
Szkocja£27,531£2,294

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £33,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 378 nazw stanowisk do SOC 8143 Kontrolerzy i testerzy rutynowi. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Pokaż wszystkie 378 nazw

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Operatorzy procesów, maszyn i urządzeń

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.