Pozostali monterzy i operatorzy rutynowi: wynagrodzenie w Wielkiej BrytaniiAssemblers and routine operatives n.e.c.

£30,343

Około £25,367 rocznie po opodatkowaniu (Anglia, Walia i Irlandia Północna, 2026/27)

mediana wynagrodzenia rocznie, w pełnym wymiarze czasu pracy, +8% względem ubiegłego roku

£2,529 miesięcznie Około £2,114 miesięcznie po opodatkowaniu 40 tys. miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, w tym premie, prowizje i nadgodziny. Nieuwzględnione: świadczenia rzeczowe (benefits in kind, np. samochód służbowy). O danych

Przedział płac

Ciemna część to środkowa połowa pracowników pełnoetatowych (od 25. do 75. percentyla); jasny pasek biegnie od 10. do 90. percentyla. ONS nie publikuje najwyższego ani najniższego wynagrodzenia, a x oznacza, że dana wartość nie została opublikowana.

Płace według lat

Mediana zmieniła się z £22,372 w 2021 r. na £30,343 w 2026 r. (+36%); dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii zmiana w tych samych latach wyniosła +31%.

Dane według lat
P10P25MedianaP75P90
2021£16,874£18,470£22,372£27,075x
2022£17,930£20,222£24,647£31,610x
2023£19,288£21,819£25,364£30,255x
2024£20,654£23,057£26,626£31,642x
2025£22,717£24,837£28,107£33,720x
2026£24,095£26,529£30,343£35,980x

Dane ONS dla każdego roku, nieskorygowane o inflację. Lata przed 2021 rokiem korzystały z innej klasyfikacji zawodów, więc nie można ich porównywać. Wcześniejsze lata to zrewidowane dane ONS; najnowszy rok to dane wstępne.

Połowa pracowników pełnoetatowych w tym zawodzie zarabia mniej niż £30,343 rocznie, a połowa więcej. To o 26% mniej niż mediana dla wszystkich pracowników pełnoetatowych w Wielkiej Brytanii (£40,911).

Środkowa połowa zarabia od £26,529 do £35,980; co dziesiąta osoba zarabia mniej niż £24,095.

Według mediany jest to 282. miejsce spośród 362 zawodów z opublikowaną wartością.

Przy medianie wynagrodzenia wynagrodzenie netto po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) wynosi około £2,114 miesięcznie w Anglii, Walii lub Irlandii Północnej oraz £2,117 w Szkocji.

Mediana dla mężczyzn wynosi £31,466, a dla kobiet £27,599, co daje różnicę 12% na korzyść mężczyzn. Porównanie obejmuje wyłącznie wynagrodzenia w pełnym wymiarze czasu pracy i nie uwzględnia stażu ani liczby godzin.

Percentyle

PercentylRocznieMiesięcznie
10. percentyl (P10)£24,095£2,008
20. percentyl£25,534£2,128
25. percentyl (P25)£26,529£2,211
30. percentyl£27,202£2,267
40. percentyl£28,583£2,382
Mediana (50. percentyl)£30,343£2,529
60. percentyl£31,838£2,653
70. percentyl£34,595£2,883
75. percentyl (P75)£35,980£2,998
80. percentyl£37,792£3,149
90. percentyl (P90)xx

Mężczyźni i kobiety

MedianaŚredniaMiejsca pracy (tys.)
Mężczyźni£31,466£33,26930
Kobiety£27,599£28,42410

Wynagrodzenie netto przy medianie

Gdzie mieszkaszRocznieMiesięcznie
Anglia, Walia, Irlandia Północna£25,367£2,114
Szkocja£25,398£2,117

Po podatku dochodowym (Income Tax) i składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance) za lata 2026–2027, przy standardowym kodzie podatkowym (tax code) i bez składki emerytalnej ani kredytu studenckiego. Oblicz własne wynagrodzenie netto · Wynagrodzenie netto przy £30,000

Nazwy stanowisk w tym zawodzie

ONS przypisuje te 355 nazw stanowisk do SOC 8149 Pozostali monterzy i operatorzy rutynowi. Dane o płacach dotyczą całego zawodu, a nie każdej nazwy z osobna.

Pokaż wszystkie 355 nazw

Podobne zawody

Wszystkie zawody z grupy Operatorzy procesów, maszyn i urządzeń

Źródło: ONS, Annual Survey of Hours and Earnings 2026 (dane wstępne), tabela 14.7a (pracownicy pełnoetatowi, roczne wynagrodzenie brutto, Wielka Brytania, rok podatkowy kończący się 5 kwietnia 2026 roku). Dane wstępne mogą zostać zrewidowane.